Najpilniejsze potrzeby


Najpilniejsze potrzeby

Prosimy, wybierz obszar najbliższy Twojemu sercu:

Przedszkole w Ruyenzi

potrzebny pilny remont

Dożywianie dzieci

gradobicie w Rwandzie zniszczyło plony

Dom opieki w Gródku

dla bezdomnych, starszych osób

Przedszkole w Ruyenzi - potrzebny pilny remont

Misjonarzy mariańscy, pełniący posługę w Rwandzie, prowadzą przedszkole w Ruyenzi, do którego uczęszcza 80 dzieci z bardzo ubogich rodzin. Dyrektorem przedszkola jest ks. Aleksander Gasigwa, marianin i proboszcz parafii Ruyenzi. Ks. Aleksander, z wykształcenia nauczyciel, zadbał o wysoki poziom nauczania, doskonałą opiekę pedagogiczną i duchową nad maluchami. Dzieci są bardzo zdolne i pracowite.

Niestety, budynku przedszkola nie da się opisać bez użycia słowa „bieda”. Fotografie placówki na pewno powiedzą więcej niż słowa.

W budynku przedszkola nie ma zabawek, podłogi, prądu, bieżącej wody oraz łazienki. Dzieci siedzą na ławkach zbitych ze starych desek. Oszczędza się kartki, wodę z beczki, a nawet kredę do tablicy. W Polsce taka placówka zostałaby natychmiast zamknięta. W Rwandzie jest dobrodziejstwem i nadzieją na lepsze jutro.

Misjonarze stanęli przed koniecznością kompleksowego remontu. Szczególnie ważne jest doprowadzenie wody i wykonanie instalacji sanitarnej, gdyż obecne – bardzo prowizoryczne rozwiązania są po prostu niebezpieczne dla zdrowia maluchów.

Droga Siostro, Drogi Bracie w Chrystusie Panu, gorąco Cię prosimy: pomóż wyremontować przedszkole w Rwandzie. Wychowujemy nasze Maluchy w duchu katolickim. Zapewniamy, że są ważne, kochane i mogą wiele osiągnąć, jeśli będą się pilnie uczyć. Twoja jałmużna doda im sił i będzie pięknym świadectwem chrześcijańskiego miłosierdzia.
 

Ofiary prosimy wpłacać na konto:
Centrum Pomocników Mariańskich
Bank Pekao S.A. VII O/Warszawa  
60 1240 1109 1111 0010 7752 5847
z dopiskiem: Przedszkole w Rwandzie

Bóg zapłać za hojność!

36 zł
Tyle wystarczy, aby naprawić metr bieżący podmurówki i fundamentów budynku przedszkola
214 zł
Tyle kosztuje zbudowanie i uruchomienie jednego metra instalacji wodnej i sanitarnej
78 zł
Tyle wystarczy, aby kupić wszystkie przybory szkolne, krzesełka i stoliki dla trójki dzieci

Dożywianie dzieci - gradobicie w Rwandzie zniszczyło plony

W parafii Chrystusa Króla w Nyakinamie ponad 300 sierot i dzieci ze skrajnie ubogich rodzin potrzebuje obiadów. Jeśli nie otrzymają posiłku u misjonarzy, nie otrzymają go wcale…

Przyczyną sytuacji kryzysowej są warunki klimatyczne. Rolnictwo w Rwandzie uzależnione jest od wystąpienia pory deszczowej, jej opóźnienie powoduje obumarcie ziarna. W ostatnim roku kraj nawiedziło silne gradobicie, które zniszczyło większość plonów. Nad mieszkańcami północnych prowincji zawisło widmo głodu.

Misjonarze mariańscy z Rwandy mają już doświadczenie w organizowaniu akcji dożywiania, posiadają też kuchnię, naczynia i chętnych do pomocy. Gotowanie dla wielu osób obniża cenę posiłku. Nad projektem będzie czuwał ks. Andrzej Tokarczyk, marianin, który od kilkunastu lat pełni posługę w Afryce i doskonale zna potrzeby lokalnej społeczności.

Ofiary prosimy wpłacać na konto:
Centrum Pomocników Mariańskich
Bank Pekao S.A. VII O/Warszawa  
60 1240 1109 1111 0010 7752 5847
z dopiskiem: Dożywianie dzieci

Dziękujemy za hojność! Pan Bóg wynagrodzi Ci ją po stokroć.

57 zł
pozwoli sfinansować obiady dla dziecka przez cały miesiąc
342 zł
to ciepły zdrowy obiad dla jednego malucha przez pół roku
192 zł
wystarczy, aby misjonarze mogli ugotować sto obiadów

Dom opieki dla bezdomnych, starszych osób w Gródku

W Domu Miłosierdzia w Gródku Podolskim mieszka 56 osób. To samotni staruszkowie, w większości katolicy, dotknięci skrajnym ubóstwem, cierpiący  na  różne  choroby i dolegliwości.  Prawie  połowa  z  nich  nie chodzi i nie siedzi, jest przykuta na stałe do łóżka.  16  osób  boryka  się  ze  złożoną niepełnosprawnością.  Wszyscy  nie  mają krewnych ani żadnych źródeł utrzymania. To  Darczyńcy, którzy  przekazują jałmużnę  dla placówki, zapewniają im jedzenie, ubranie, dach nad głową, leki i pomoc medyczną.

Przyjmując chorego pod swój dach, zobowiązujemy się przez nim i przed Bogiem, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby otoczyć go opieką. Prosimy  o pomoc w wypełnieniu tej obietnicy. Sprawozdanie z pomocy podopiecznym Domu Miłosierdzia i wydatkowania ofiar otrzymanych od Darczyńców w 2015 roku jest dostępne tutaj. Obecnie zbieramy fundusze na zapewnienie Podopiecznym regularnej opieki medycznej, zakup zapasów żywności i środków czystości.

Ofiary prosimy wpłacać na konto:
Centrum Pomocników Mariańskich
Bank Pekao S.A. VII O/Warszawa    
60 1240 1109 1111 0010 7752 5847
Z dopiskiem: Dom Miłosierdzia 

Dziękujemy w imieniu potrzebujących,
o naszych Darczyńcach i Dobrodziejach pamiętamy w codziennej modlitwie.

38 zł
tyle kosztuje miesięczny zapas środków higienicznych dla chorego
430 zł
tyle kosztuje tygodniowe ogrzanie domu i wody dla Podopiecznych
120 zł
tyle kosztuje kwartalne leczenie jednej osoby niepełnosprawnej


Partnerzy