Fotorelacja z XXV Zjazdu Pomocników Mariańskich


W dniach 2-4 września br. w Licheniu odbył się XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Zjazd Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, Bractwa Niepokalanego Poczęcia, świeckich współpracowników Zgromadzenia Księży Marianów. Zebraliśmy się pod hasłem „Niepokalana Matką ubogich”. Przybyło ok. 200 osób.

Zjazd rozpoczął się Mszą świętą. Po niej nastąpiła agapa, podczas której uczestnicy mogli lepiej się poznać. Następnego dnia rano odbyły się dwie konferencje. Ks. Zbigniew Borkowski MIC, dyrektor Licheńskiego Centrum pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, przybliżył zebranym zupełnie innego oblicze licheńskiego sanktuarium, w którym wychwala się Boga nie tylko poprzez modlitwę, ale także pomoc potrzebującym. Ks. Borkowski szczególny nacisk położył na to, aby w razie problemów, np. z alkoholizmem współmałżonka, nie tkwić biernie w beznadziejnej sytuacji, ale prosić o pomoc. Br. Łukasz Wierzchowski MIC, misjonarz posługujący w Kamerunie, pokazywał z kolei zdjęcia z misji, ukazując blaski i cienie życia mariańskich podopiecznych. Dzielił się też radością, że pracując w domu formacyjnym, może obserwować, jak wiele rodzi się powołań w lokalnej społeczności.

Zjazd był okazją do modlitwy dziękczynnej, ale też spotkania z o. Władysławem i zawiązania wspólnoty. Wiele artystycznych wrażeń przyniósł z kolei koncert pani Haliny Frąckowiak, która nie tylko śpiewała, ale też podzieliła się osobistym świadectwem wiary.

Ostatniego dnia odprawiliśmy drogę krzyżową w Grąblinie, a po Mszy świętej grupa kilkunastu osób przyjęła niebieski szkaplerz Najświętszej Marii Panny.

udostępnij w social media


Zapisz się do newslettera!
* pole wymagane