Konferencja duchowa pt. „Najważniejsze wydarzenie Twojego życia”.


Z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia Maryi – święta patronalnego Zgromadzenia Księży Marianów, Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich i  Bractwa Niepokalanego Poczęcia NMP –  w sobotę 3 grudnia br., w kościele Księży Marianów w Warszawie na Stegnach odbyła się konferencja pt. „Najważniejsze wydarzenie Twojego życia”. Temat spotkania był zainspirowany odpowiedzią św. Jana Pawła II na pytanie o najważniejsze wydarzenie w Jego życiu: „Najważniejszym wydarzeniem w moim życiu, najważniejszym wydarzeniem w życiu człowieka jest chrzest święty. To jest wydarzenie, kiedy otrzymujemy życie wieczne”.  Konferencję duchową wygłosił ks. dr. Maciej Zachara MIC, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Księży Marianów w Lublinie.
Po konferencji, ok. 200 uczestników wzięło udział w Mszy św., której przewodniczył ks. Władysław MIC. W czasie liturgii miało miejsce oddanie czci Niepokalanemu Poczęciu NMP oraz obrzęd  nałożenia szkaplerza Niepokalanego Poczęcia NMP.
Uroczystości zostały uwieńczone Agapą (ze słynnym bigosem ks. Władysława) i spotkaniem z o. Władysławem, po którym zebrani wspólnie odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego.

udostępnij w social media