Książka "Drogowskazy biblijne" – ks. prof. Waldemara Chrostowskiego


Już jest. Nasza pierwsza książka.
Na początku stycznia ukazała się pierwsza książka Marianum Missio.
Debiut i to nie byle jaki.
Autor – ks. prof. Waldemar Chrostowski – niepodważalny autorytet w dziedzinie biblistyki, wykładowca UKSW od lat niestrudzenie przybliżający nam zawiłości Pisma Świętego. Pielgrzym.
Książka – „Drogowskazy biblijne” – zbiór felietonów, które przez 20 lat ukazywały się na łamach mariańskiego kwartalnika „Z Niepokalaną”. Teksty zostały zebrane, ułożone tematycznie i poprzedzone dwoma wywiadami z autorem.
Książka mała bo format niewielki. Mniejsza niż szkolny zeszyt zmieści się w każdym nawet najmniejszym bagażu.
Książka wielka bo porusza tematy ważne: o Bogu, o Maryi, o Kościele ale i o sprawach ostatecznych, o życiu chrześcijańskim. Całość mocno zakotwiczona w Piśmie Świętym bo jak mówi autor: „(…) Biblia nie jest księgą dla ludzi bezmyślnych, którzy chcą przyjść na gotową ucztę nie dając nic w zamian. Jest przeznaczona dla ludzi, którzy chcą krytycznie przemyśleć i przeżywać swoją wiarę (…)”.
„Drogowskazy biblijne” to książka, po którą sięgać można w każdej wolnej chwili dnia. Teksty są zwięzłe, krótkie. Nie ma w nich jednego zbędnego słowa. Ale choć poszczególne felietony czyta się szybko to treści w nich zawarte pozostają w odbiorcy na bardzo, bardzo długo.

Książkę można zamówić na stronie Marianum Sklep, w siedzibie naszego biura lub pod adresem mailowym spedycja.spm@marianie.pl., tel.: 22 833 74 05

udostępnij w social media