Odnowienie ślubów w Wikariacie Kameruńskim


22 sierpnia jest dniem, w którym nasi Afrykańscy współbracia z Kamerunu i Rwandy odnawiają swoje śluby zakonne. W tym roku w naszych trzech misjach: Atok, Ngoya i Minkama śluby odnowiło 12 współbraci, 6 z Kamerunu i 6 z Rwandy.

W misji Minkama odnowienia profesji zakonnej współbracia dokonali w czasie porannej Mszy świętej. uczestniczyło w niej ponad setka młodzieży, która przeżywa już od siedmiu tygodni na naszej misji „Wakacje z Bogiem”. Mszy świętej przewodniczył i przyjął odnowienie ślubów ks. Krzysztof Pazio MIC, homilię wygłosił ks. Grzegorz Myłek MIC. Po Mszy świętej był czas na wspólne śniadanie z młodzieżą. W misji Atok, śluby przyjął ks. Franciszek Filipiec MIC, a w Ngoya ks. Cyryl Bounoungou MIC.

W Ngoya jest również spotkanie dla kandydatów, którzy w tym roku pragną wstąpić do naszego Zgromadzenia. Prośbę o przyjęcie do postulatu złożyło 7 osób. Ich podania zostaną rozpatrzone podczas posiedzenia  Rady Wikariatu na początku września. W tym roku ze względu na czas pandemii Covid -19 i zamknięte granice, kandydaci z Kamerunu będą odbywać nowicjat w naszej misji Atok. Dotychczas mieli wspólny nowicjat w Rwandzie z tamtejszymi kandydatami. Rozpoczęcie formacji jest przewidziane na 28 września.

W czasie porannej Mszy świętej dziękowaliśmy Bogu za dar powołań do naszego Zgromadzenia i prosiliśmy o dar wytrwania w powołaniu dla tych, którzy są już na drodze życia zakonnego.

udostępnij w social media


Zapisz się do newslettera!