Rzym: uroczystości dziękczynne za kanonizację św. o. Stanisława Papczyńskiego


W poniedziałek 6 czerwca w Rzymie w bazylice Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu kard. Stanisława Dziwisz, metropolita krakowski przewodniczył uroczystej Eucharystii dziękczynnej za dar nowego świętego o. Stanisława Papczyńskiego.
Wraz z metropolitą krakowskim Eucharystię, w której wzięło udział kilkaset osób koncelebrowali m.in. kard. Stanisław Ryłko, bp Piotr Jarecki, a także ok. stu marianów z całego świata oraz kapłani diecezjalni i zakonni.
W homilii skierowanej do licznie zebranych wiernych kard. Dziwisz określił św. Stanisława Papczyńskiego "świętym bardzo cierpliwym", który czekał na wczorajsze wyniesie do chwały ołtarzy ponad trzy wieki. Pomimo tego jest dzisiaj wzorem dla kapłanów oraz przykładem ewangelizacji integralnej. Metropolita krakowski dodał, że nowy święty umiał łączyć posługę słowa z posługą sakramentalną i pełnieniem dzieł miłosierdzia.
Zwracając się natomiast do marianów ks. kardynał zaznaczył, że kanonizacja św. Stanisława Papczyńskiego świadczy o trwałości i aktualności jego charyzmatu, którego są dziedzicami, kustoszami i kontynuatorami: „Kościół potrzebuje waszego świadectwa i waszej służby” – podkreślił hierarcha.

żródło: www.marianie.pl

udostępnij w social media