Uroczystość dziękczynna za kanonizację ojca Stanisława Papczyńskiego w Minkamie.


W niedzielę 27 listopada w parafii św. Jana Pawła II w Minkamie w Kamerunie, gdzie posługują Księża Marianie, odbyły się uroczystości dziękczynne za kanonizację ojca Stanisława Papczyńskiego. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ordynariusz diecezji Obala, ks. bp Sosthène Léopold Bayemi Matjei. W czasie liturgii uroczyście wniesiono do kościoła relikwie św. ojca Stanisława Papczyńskiego, które zostały umieszczone przy jego obrazie w prezbiterium.
W czasie Mszy świętej Ksiądz Biskup wprowadził w posługę lektora kleryka Rogatiena Ntsana MIC oraz w posługę akolity kleryka Józefa Mukasa Musoni MIC. Dwaj inni klerycy - Christian i Feliks - przywdziali sutanny. Obrzędy posług i obłóczyn duchowych synów z Afryki św. ojca Stanisława były dla zgromadzonych wymownym znakiem żywotności i kontynuacji misji Zgromadzenia Księży Marianów.
W uroczystości uczestniczyli marianie z Ngoya i Atoku, obecny był ks. Franck Mbida z diecezji Bertoua, pochodzący z parafii Atok, który seminarium i studia doktoranckie ukończył w Polsce. Obecne były także przełożone: generalna i wicegeneralna sióstr Najświętszej Duszy Chrystusowej oraz siostry karmelitanki i siostry św. Pawła z Chartres. W uroczystości uczestniczyła również pani konsul honorowa Polskiej Rzeczypospolitej w Kamerunie, Mirosława Etoga, oraz wielu gości z poza naszej parafii w Minkamie. Z Jaunde przybyła kilkunastoosobowa grupa pielgrzymów z Legionu Maryi. 
Na zakończenie Mszy świętej wierni mieli okazję uczcić relikwie św. ojca Stanisława Papczyńskiego. Wszyscy otrzymali również obrazek Świętego z relikwią.
Uroczystość zakończyła się wspólną agapą przygotowaną przez naszych parafian z Minkamy. 
 

udostępnij w social media