Indie


Indie to państwo w Azji Południowej. Jest to drugie na świecie państwo pod względem liczby ludności (1,15 mld osób). Choć obecnie jest to dynamicznie rozwijający się kraj, to w dalszym ciągu panuje tutaj bieda.
Dominującą religią jest hinduizm (78,14 % ogółu ludności), ponadto 12,5% to muzułmanie i tylko 3,02% stanowią wyznawcy religii chrześcijańskiej (1,2% to katolicy).

Marianie w Indiach
Od dawna uwaga wielu marianów była skoncentrowana na Indiach, kraju szczególnie potrzebującym ewangelizacji, gdzie chrześcijanie są prześladowani. Bezpośrednim impulsem do otwarcia misji był list grupy Hindusów z 2002 roku z prośbą o przyjazd misjonarzy mariańskich. Hindusi zapraszali do swojej ojczyzny członków Zgromadzenia w nadziei na usłyszenie słowa o Bożym Miłosierdziu. Przyjazd księży misjonarzy stał się możliwy dopiero wtedy, kiedy bp Jebamalai Susaimanickam, ordynariusz diecezji Sivagangai (metropolia Madurai) potwierdził gotowość pomocy w organizacji misji w tym kraju i otoczył ją swoim protektoratem. W 2010 roku do Zgromadzenia Marianów wstąpił, jako członek stowarzyszony, ks. Antoni Raia z diecezji Sivagangai, który został przełożonym misji. Ksiądz Raia jest odpowiedzialny za duszpasterstwo powołań. W 2011 roku przyjęto pierwszych 15 kandydatów do wspólnoty zakonnej, którzy rozpoczęli wstępny etap formacji. Nowo powołani misjonarze pochodzili z bardzo ubogich rodzin, ale mieli wielkie pragnienie stania się zakonnikami i kapłanami. Początkowo studenci mieszkali w wynajętym budynku, po roku zakupiono ziemię i wybudowano pierwsze skrzydło domu studiów. Dzięki ofiarności darczyńcy z Polski, w 2013 roku wybudowano drugie skrzydło, gdzie znajdują się sale wykładowe, kuchnia, jadalnia, kaplica i biblioteka. Z uwagi na możliwe dotkliwe restrykcje stosowane wobec misjonarzy spoza Indii, z całą pewnością jest to duże wyzwanie.
W planach jest budowa sanktuarium i apostolatu Miłosierdzia Bożego, w celu propagowania orędzia o Bożym Miłosierdziu, które nadal nie jest powszechnie znane w Indiach i Azji.
 
Zapisz się do newslettera!
* pole wymagane