Press room


W tym dziale znajdują się materiały dla serwisów prasowych i dziennikarzy. Zapraszamy do korzystania.

Dołącz do akcji „Misjonarz na Post” 2020!


Na świecie pracuje obecnie 1903 polskich misjonarzy. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których pracują. Budują studnie, ośrodki zdrowia czy placówki edukacyjne. Oprócz wsparcia materialnego potrzebne jest także to… duchowe.

Uczestnicy inicjatywy poprzez post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne dobre postanowienia wykazują się troską o zadania misyjne, jakie stawia przed sobą Kościół.

„Misjonarze są najlepszymi dyplomatami promującymi nasz kraj na obczyźnie. Dyplomacja zawodowa obłożona jest wieloma warunkami, natomiast bezpośrednio z ludźmi kontaktuje się misjonarz” – mówił w 2018 r. abp Stanisław Gądecki. To właśnie misjonarze są często jedynymi osobami, które nie tylko pomagają ale także uczą, pokazują ludziom nowe perspektywy czy dają narzędzia do tego, by poprzez edukacje mieć wpływ na swoje życie. I to właśnie najczęściej w takiej perspektywie przedstawia się ich posługę. Trzeba jednak pamiętać, że nie mniej ważna jest modlitwa. Ona bardzo pomaga tym, którzy pracują często w skrajnie wymagających warunkach w różnych regionach świata.

Wszystko co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji, to wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, który wymaga jedynie naszego imienia, nazwiska i adresu e-mail, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania przypisanego misjonarza lub misjonarki.

Nasza inicjatywa z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Cieszymy się z tego, że udaje nam się przekonać tak wiele osób, że to duchowe wsparcie jest tak ważne. Dostajemy wiele podziękowań od misjonarzy, co powoduje, że mamy jeszcze większą motywację do działania. Taka jest właśnie idea akcji „Misjonarz na Post”. Chcemy przypomnieć jak wielką pracę podejmują na co dzień misjonarze i zachęcić do udzielenia im duchowego wsparcia, które przecież nic nie kosztuje. Tylko w zeszłym roku udział w akcji wzięło 20 tysięcy osób. Mamy nadzieję, że w tym roku, jeszcze więcej osób będzie miało możliwość dowiedzenia się o tej akcji.

Honorowy patronat nad akcją objęli abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, metropolita poznański, oraz bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
 

Kontakt dla Dziennikarzy

Pomysłodawca inicjatywy: o. Marcin Wrzos OMI

Koordynatorka akcji: Zofia Kędziora, 503 877 275, media@misjonarznapost.pl

Główny partner akcji i pomoc w promocji: Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich

Ks. Łukasz Wiśniewski MIC, dyrektor Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich,  

Katarzyna Matusz-Braniecka, PR SPM, 503 163 276, media.spm@marianie.pl.
 Dla użytkowników smartfonów

Modlitwa w potrzebie umożliwia złożenie intencji modlitewnej i włączenie się do jednej z wielu nowenn, które odmawiane są w Stowarzyszeniu Pomocników Mariańskich (SPM) – wspólnocie osób świeckich, powstałej z miłości do Boga i Matki Boskiej przy Zgromadzeniu Księży Marianów. Daje też możliwość wsparcia misji prowadzonych przez Księży Marianów. Tutaj znajdziesz modlitwę na każdą okazję. Jeśli chcesz, aby tysiące osób modliło się w Twoich potrzebach, dołącz już dziś!

Wszelkie szczegóły dotyczące aplikacji „Modlitwa w potrzebie” znajdą Państwo na stronie: https://www.spm.org.pl/nws/modlitwa-w-potrzebie 

 ***

Kampania „Nie tylko w listopadzie pamiętajmy o tych, którzy odeszli”.

 

Założyciel Zgromadzenia Księży Marianów zostawił swoim duchowym synom specjalną misję przychodzenia z pomocą duszom cierpiącym w czyśćcu. Według św. Stanisława Papczyńskiego najwyższym przejawem miłości jest modlitwa i pełnienie uczynków pokutnych za zmarłych” – mówi ks. Łukasz Wiśniewski MIC, dyrektor Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich. Wierzymy w jeden Kościół, w świętych obcowanie. Ci w czyśćcu, którzy cierpią, potrzebują oczyszczenia. My na ziemi, możemy im tę modlitwę bezinteresownie ofiarować. Wszyscy dążymy do nieba. Stąd pomysł na akcję modlitewną w intencji dusz czyśćcowych.

Informacja na www.

 
Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich w mediach - zobacz tutaj.
Marianie na ważne tematy - zobacz tutaj.

Kontakt dla mediów:
Katarzyna Matusz-Braniecka
PR SPM
503 163 276
media.spm@marianie.pl