Słowo o. Władysława„On leczy złamanych na duchu i przewiązuje ich rany” - Ps 147,3


Nadziejo chorych i strapionych

Źródła wiary i miłości
Według Ewangelistów, pod krzyżem Jezusa pozostała tylko Maryja oraz umiłowany uczeń – św. Jan. Opisana przez nich przejmująca scena pożegnania Zbawiciela prowadzi nas do odkrycia źródeł wiary i miłości. Jezus poprzez swoją mękę i śmierć zbliżył się do tych, którzy sami dźwigają krzyż. Podobnie Jego Matka nie opuszcza nikogo, trwa blisko wszystkich chorych i cierpiących, umacniając ich wiarę. Bóg, który jest miłością, pragnie przypomnieć każdemu z nas, że naszym pierwszym powołaniem jest kochać Boga oraz braci. Papież Franciszek, w rozważaniu podczas drogi krzyżowej z młodzieżą w Rio de Janeiro w 2013 r., mówił, że krzyż „daje pewność wiernej miłości Boga do nas. Miłości tak wielkiej, że wchodzi w nasz grzech i go przebacza, wchodzi w nasze cierpienie i daje nam siłę, aby je znosić, wchodzi także w śmierć, aby ją zwyciężyć i nas zbawić. (...) Krzyż Chrystusa zachęca także, abyśmy dali się zarazić tą miłością, uczy nas zatem patrzeć na bliźniego zawsze z miłosierdziem i miłością, zwłaszcza na tych, którzy cierpią, którzy potrzebują pomocy”.

Znaki bliskości Boga
Dobrze wiemy, że wiara nie powoduje, że znikają choroby, cierpienie czy ból. Życie z Bogiem nie skutkuje tym, że nasze życie staje się łatwiejsze. Dzięki wierze jednak możemy odczytać głębszy sens tego, co przeżywamy. W doświadczeniu krzyża i cierpienia nie jesteśmy sami, choć pozornie może się wydawać inaczej. Kiedy pokornie prosimy o pomoc swoich bliskich, przyjaciół, znajomych – pozwalamy im wzrastać w miłości. Każdy, kto przychodzi z pomocą choremu i potrzebującemu, przynosi nadzieję. Każdy gest dobroci, zwykła obecność i uśmiech są znakami bliskości Boga. Kiedy w ostatnim czasie towarzyszyłem dwóm osobom, najpierw w chorobie, a potem także w odchodzeniu do Pana, przekonałem się, że to co możemy oddać drugiemu człowiekowi, to nasz czas. Czasami się zdarza, że nie możemy zmienić już lekarzy, ani szpitala, bo nic to nie da, ale możemy trwać i być świadkami czułej miłości Boga tak jak ci, którzy przynieśli sparaliżowanego do Chrystusa.

Zaproszenie do Nowenny
Nowenna za chorych jest zaproszeniem do modlitwy oraz trwania z Jezusem Chrystusem. Każdy z nas ma w swoim otoczeniu chorych, albo sam się zmaga ze słabością ciała. Nasza wspólna modlitwa może być znakiem solidarności. Nie zapominajmy zwłaszcza o tych, którzy chorują ciężko i są narażeni na pokusę utraty nadziei. Od 2 do 10 lutego odprawię 9 Mszy świętych o łaskę uzdrowienia chorych, których przez moje kapłańskie ręce, razem z Maryją, zaniesiemy do Jezusa Chrystusa. Zapraszam do tego, aby spisać swoje intencje i przesłać je na moje ręce. Niech każdy z Was codziennie przez 9 dni modli się z wiarą razem ze mną tekstami nowenny, którą do Was wysyłam.

Podziękowanie
Drogi Bracie, Droga Siostro! Jestem niezmiernie wdzięczny za Wasze wsparcie, czy to w postaci ofiarowanych cierpień, modlitw, czy materialne, dla misji mariańskich. Jest to dla mnie niezwykle budujące, że pamiętacie o najbardziej potrzebujących w Polsce, na Ukrainie czy Białorusi, ale też w najdalszych zakątkach świata, jak Filipiny. Wasze poświęcenie jest dla wielu ludzi dowodem, że Bóg działa poprzez pośrednictwo ludzi o otwartym sercu. Zapewniam o swojej modlitwie za Was.  

o. Władysław MIC

Prześlij intencje do nowenny tutaj.


 
Zapisz się do newslettera!
* pole wymagane