Skrzynka intencji


Modlitwa o powstrzymanie pandemii

Panie, Boże Wszechmogący, który jesteś naszym miłosiernym Ojcem, dzisiaj uciekamy się do Ciebie w momencie, kiedy grozi nam wszystkim niebezpieczeństwo. W obliczu pandemii czujemy się bezradni i zagubieni. Przyjdź nam z pomocą, powstrzymaj rozpowszechnianie się choroby, daj zdrowie chorym, umocnienie cierpiącym, pocieszenie rodzinom zmarłych oraz siły i światło Ducha Świętego lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim, którzy opiekują się chorymi.

Nie pozwól, by choroba, będąca dziedzictwem grzechu pierworodnego, triumfowała. Twój Syn, Jezus Chrystus, stał się człowiekiem, a następnie umarł i zmartwychwstał, aby pokonać szatana, śmierć i grzech. Wierzymy, że uciekając się do Niego, nie doznamy zawodu i osiągniemy pokój, którego świat dać nie może.

Maryjo, Uzdrowienie Chorych, módl się za nami!

Św. Stanisławie Papczyński, módl się za nami!

Św. Rochu, módl się za nami!

Św. Antoni, módl się za nami!

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny – zmiłuj się nad nami!

Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas, Panie!

Od nagłej i niespodziewanej śmierci – zachowaj nas, Panie!

My grzeszni, Ciebie Boga prosimy – wysłuchaj nas, Panie! 
 

 

Skrzynka intencji 

Jeśli martwisz się o zdrowie bliskich lub własne i pragniesz w szczególny sposób poprosić o wsparcie modlitewne, skorzystaj ze skrzynki intencji: 

Skrzynka intencji – wypełnij formularz

Osoba prosząca o modlitwę

Najczęściej zadawane pytania:

Co to jest skrzynka intencji?
Jest to formularz internetowy, który pozwala Ci szybko zgłosić intencję. Jeszcze tego samego dnia będą modlić się za Ciebie Księża Marianie, Siostry Anuncjatki i świeccy pomocnicy Zgromadzenia Księży Marianów.

Kim są Księża Marianie?
Niniejsza skrzynka intencji prowadzona jest przez Księży Marianów. Nasze Zgromadzenie istnieje od blisko 350 lat. Polecamy Panu Bogu wiernych w potrzebie za wstawiennictwem św. ojca Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia oraz Matki Bożej Niepokalanej.

Jak działa skrzynka intencji?
 • Krok 1 – wypełnij i wyślij do nas formularz znajdujący się na górze strony.
 • Krok 2 Twoja intencja zostanie odebrana i rozpoczniemy modlitwę wstawienniczą.
 • Krok 3 – Spływa do nas bardzo wiele próśb o modlitwę, dlatego nie martw się, jeśli otrzymasz e-mail z opóźnieniem. Prosimy, nie martw się tym. Twoja intencja na pewno do nas dotrze i na pewno ją omodlimy.
Kto i kiedy będzie się modlić w mojej intencji?
Skrzynka intencji pozwoli szybko wysłać do nas prośbę o modlitwę. Księża Marianie na całym świecie (pełnimy posługę w 18 krajach) każdego dnia polecają Panu Bogu zgłoszone prośby i dziękczynienia do skrzynki intencji. Codziennie w Twojej intencji modlą się również Siostry Anuncjatki w klasztorze klauzurowym w sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Ponadto świeccy ze Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich wraz z o. Władysławem codziennie odmawiają modlitwy w zgłoszonych intencjach: koronkę do Bożego Miłosierdzia, nowennę do św. Stanisława Papczyńskiego i modlitwę do Matki Bożej. Przy grobie św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii w sprawach zgłoszonych do skrzynki intencji odmawiana jest nieustanna nowenna za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego.

Jak długo trwają modlitwy w mojej intencji?
Modlimy się w Twojej intencji przez dziewięć dni. Po upływie tego czasu możesz zgłosić prośbę ponownie, jeśli wciąż potrzebujesz wsparcia.

Czy skrzynka intencji wymaga złożenia ofiary?
Nie, ponieważ wielu wiernych, którzy proszą nas o wsparcie modlitewne znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Przekazanie jałmużny jest dobrowolne i niepowiązane ze skrzynką intencji.

Dlaczego pisząc do skrzynki intencji trzeba podać swoje dane?
Prosimy o nie, ponieważ z wieloma osobami pozostajemy w kontakcie. Niektórzy dzielą się pięknymi świadectwami otrzymanych łask, inni chcą wstąpić do Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich.

Czy intencje odczytywane są na głos?
Nie, intencje nie są odczytywane na głos. Wielu wiernych powierza nam bardzo prywatne sprawy, których nie chcą ujawniać nikomu poza kapłanem.

Czy skrzynka intencji jest miejscem, gdzie mogę zgłosić intencje dziękczynne lub świadectwa uzyskanych łask?
Tak, oczywiście.

Zasady zachowania bezpieczeństwa:
 

Przypominamy podstawowe zasady postępowania w związku z pandemią koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19.  

 • Bezwzględnie stosuj się do poleceń lekarzy, personelu medycznego, Ministerstwa Zdrowia i innych służb.
 • Nie wychodź z domu bez uzasadnionej potrzeby.
 • Jeśli jesteś objęta/objęty kwarantanną domową, pod żadnym pozorem nie wychodź z domu! Każde złamanie zasad kwarantanny powoduje, że narażasz inne osoby.  
 • Często i dokładnie myj ręce mydłem. Nie dotykaj twarzy, uszy, nosa i ust. Zakrywaj chusteczką nos i usta, kiedy kaszlesz lub kichasz.
 • Nie ściskaj dłoni na przywitanie. Zachowaj minimum metr odstępu od innych osób.
 • Zapisz w swoim telefonie numer całodobowej infolinii NFZ, do której należy zadzwonić, jeśli podejrzewasz u siebie zarażenie koronawirusem: 800 190 590. Pamiętają, że w czasie pandemii nie wolno blokować telefonów alarmowych bez uzasadnionej potrzeby.
 • Regularnie sprawdzaj zalecenia na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia oraz informacje w mediach.
 • Zachowaj spokój, nie powielaj niesprawdzonych plotek, nie rozsiewaj paniki.
Zapisz się do newslettera!